LogoGPRSystem Radarowe systemy pomiaru gruntu

O FIRMIE LORENZ

KILKA SŁÓW O FIRMIE LORENZ .........

Firma Lorenz zaistniała na rynku niemieckim w latach 90-tych i jej założycielem a zarazem głównym filarem jest jedna osoba - Lorenz Roatzsch, wybitnie uzdolniony niemiecki inżynier, który swe pierwsze pomysły inżynierskie w dziedzinie technologii pomiarowej PI realizował w firmie TB Electronics producenta detektorów Pulse Star na stanowisku głównego inżyniera i konsultanta w dziedzinie technologii pomiarowej. Zwieńczeniem tej współpracy było wypuszczenie na rynek przez firmę TB Electronics ich flagowego modelu wykrywacza znanego na całym świecie pod nazwą Pulse Star II. Ten model wykrywacza okazał się dla koncernu strzałem w dziesiątkę i szybko zyskał wielu zwolenników nie tylko w gronie eksploratorów na całym świecie, ale przede wszystkim w gronie wojska niemieckiego oraz firm minerskich zajmujących się rozminowywaniem terenów lądowych jak i morskich. Metoda pomiaru PI, czyli Pulse Induction, którą w swoim projekcie ulepszył i zastosował młody inżynier nie znalazła dalszej kontynuacji gdyż właściciele firmy TB Electronics uznali ją za mało rozwojową i nie dającą większych perspektyw na przyszłość. Jednak młody inżynier Lorenz Roatzsch mający głowę pełną pomysłów chciał dalej prowadzić doświadczenia z wykorzystaniem i unowocześnieniem metody pomiarowej PI. Jego odpowiedzią na zajęte stanowisko przez firmę TB Electronic była rezygnacja z dalszej współpracy z tą firmą i pomysł założenie własnej firmy znanej dziś wszystkim, jako Lorenz Detecting Systems GmbH & Co. KG. Od tamtego czasu firma TB Electronic osiadła na laurach, zaś młody inżynier Lorenz Roatzsch ciągle udoskonalał i opracowywał nowe urządzenia.

Pierwszym, flagowym modelem, jaki firma Lorenz wypuściła na rynek był legendarny model detektora o nazwie Lorenz Pulse5, który był bardzo zbliżony wizualnie do modelu Pulse Star II nie mniej jednak zawartość myśli technologicznej zawartej w elektronice tego urządzenia przewyższała o dobrą klasę produkt firmy TB Electronic. Warto przypomnieć, że firma Lorenz przez ostatnie dziesięciolecie bardzo prężnie kontynuowała i rozszerzała zakres badań i doświadczeń z zastosowaniem technologii PI (Pulse Induction) doprowadzając ją niemalże do perfekcji w rezultacie wszystkie osiągnięcia podczas tych badań i testów zostały wykorzystane przy następnych projektach inżyniera Roatzsch, czyli urządzeń pomiarowych, takich jak:

.

Lorenz DeepMax

Lorenz DeepMax X3 – wersja analogowa

Lorenz DeepMax X3 – wersja cyfrowa

Lorenz DataLogger – urządzenie rejestrujące dane z pomiarów

Lorenz DeepMax X3 – wersja cyfrowa współpracująca z urządzeniem DataLogger

Lorenz LPX2

Lorenz DeepMax X5

Lorenz DeepMax X6 – wersja cyfrowa z wbudowanym urządzeniem DataLogger oraz systemem GPS

Lorenz DeepMax Z1 – najnowsza wersja detektora – Premiera 10.2013 roku.

.

Śmiało można powiedzieć, że Lorenz stał się ekspertem a zarazem wiodącym liderem w swojej grupie docelowej, zaś sama metoda PI została uznana za najlepszą metodę pomiarową na świecie zyskując wielu zwolenników. Zdaniem wielu ekspertów pozwala ona na bardzo dokładny odczyt pomiarowy a przy tym charakteryzuje się najmniejszą stratą detekcji w gruncie. Mówiąc dosadnie o tej metodzie pomiarowej w kontekście urządzeń detekcyjnych takich jak wykrywacze metalu to technologia ta nie ma sobie równych, jeżeli chodzi o głębokości detekcji przedmiotów metalowych i przewyższa nawet o 100% możliwości głębokościowe takich technologii jak VLF.

Niektóre z rozwiązań takich jak specjalny system balansu gruntu nazwany przez firmę Lorenz w swoich produktach, jako GBS są unikatowe i dostępne tylko w detektorach DeepMax. Większość tych oryginalnych a zarazem unikatowych rozwiązań nie dostępnych w żadnym innym detektorze sprzedawanym na rynku światowym została już opatentowana przez firmę Lorenz. Obecnie firma Lorenz jest jednym z najbardziej znanych producentów profesjonalnych urządzeń pomiarowych na świecie. Swoją ugruntowaną pozycję na rynku zawdzięcza kilku zasadom, jakimi niezmiennie kieruje się od lat. To bez wątpienia pełen profesjonalizm, wysoka jakość materiałów zastosowanych przy produkcji urządzeń, wykwalifikowana kadra oraz indywidualne podejście do każdego klienta.

.