LogoGPRSystem Radarowe systemy pomiaru gruntu

Leica ScanStation C20

Leica ScanStation P20

Najwydajniejszy i najszybszy skaner w swojej klasie

Ultra-szybkie skanery (do 1 mln punktów na sekundę) znane są z wysokiej wydajności i często wyższego poziomu szczegółowości pozyskiwanych danych. Ponadto przełomowy, kompaktowy skaner Leica ScanStation P20 umożliwia pozyskiwanie danych o niespotykanej dotąd dokładności w odległości do 120 m, co więcej skaner charakteryzuje się wybitną wytrzymałością na warunki środowiskowe, posiada znany z tachimetrów dokładny kompensator wychylenia, a także jako pierwszy w swojej klasie został wyposażony w funkcję sprawdzenia i rektyfikacji. Dzięki tej funkcji zamiast wysyłać instrument do centrum serwisowego, użytkownicy mogą wykonać elektroniczne sprawdzenie dokładności pracy skanera i automatycznie skorygować parametry instrumentu, aby uzyskać najwyższą wydajność pracy.

- Ultra-szybkie skanowanie, wysoka dokładność danych, najlepsza w tej klasie skanerów wytrzymałość na warunki środowiskowe pozwala na realizację szerokiego zakresu prac inwentaryzacyjnych i w przemyśle. 

- Wysoka dokładność w stosunku do odległości, bardzo gęste skany oraz szerokie pole widzenia umożliwiające skanowanie wyższych obiektów i wnętrz przy mniejszej liczbie stanowisk.

- Szeroki zakres temperatur pracy i wytrzymała konstrukcja skanera umożliwiają realizacje prawie każdego zadania w terenie.

- Szybkie i bezkontaktowe opracowanie dokumentacji każdego zdarzenia dzięki łatwemu w obsłudze, samodzielnemu skanerowi.

.

Korzyści płynące z pracy ze skanerem Leica ScanStation P20

- Zwiększona wydajność

- Ultra-szybkie skanowanie i duży zasięg oznaczają mniej stanowisk oraz krótszy czas skanowania

- Zwiększona wytrzymałość

- Pracuj w większej ilości miejsc dzięki rozszerzonemu zakresowi temperatur pracy - od -20°C do +50°C, skaner spełnia wymogi normy IP54 i został wyposażony w laser klasy 2

- Zwiększona jakość danych

- Najlepsze połączenie wysokiej dokładności skanowania i zredukowanie poziomu szumu przy dłuższych odległościach przyczyniają się do wysokiej wydajności i szybkości skanowania

- Ułatwiona praca ze skanerem

- Przyjazny ekran dotykowy lub zdalne sterowanie oraz kompaktowa konstrukcja sprawiają, że skaner jest łatwy w obsłudze. Elektronicznie sprawdź dokładności instrumentu i zrektyfikuj jego parametry automatycznie, bez konieczności wysyłania skanera do fabryki, lub centrum serwisowego

- Wysokiej klasy wsparcie techniczne Leica Geosystems

- Posiadamy największy w branży, najbardziej doświadczony i kompetentny zespół świadczący usługi wsparcia technicznego, który pomoże rozwiązać każdy Twój problem.

Skanery laserowe 3D (HDS)

 Do realizacji każdego projektu należy zawsze dobrać odpowiednie narzędzia. Systemy Leica High-Definition Surveying (HDS) umożliwiają realizację pomiarów inwentaryzacyjnych, topografi i szczegółów terenu oraz obiektów inżynierskich. Rozwiązania Leica HDS ustanawiają nowe standardy w sposobie realizacji tych prac.

Leica Geosystems oferuje wydajne i wszechstronne skanery impulsowe takie jak Leica ScanStation C10 oraz super-szybki Leica ScanStation P20, a także skaner Leica HDS8800 przeznaczony głównie do prac w przemyśle wydobywczym. Ten zestaw produktów wraz z oprogramowaniem Leica Cyclone oraz Leica CloudWorx daje pełen zestaw inżynierskich narzędzi zintegrowanych z systemami CAD, do pomiarów, georeferencingu, tworzenia precyzyjnych produktów końcowych i zarządzania dużymi zestawami danych z niezrównaną łatwością.

High-Definition Surveying daje wiele korzyści nie tylko specjalistom od pomiarów, ale także odbiorcom i Użytkownikom dokładnych danych przestrzennych. Inżynierowie budowlani, projektanci instalacji, specjaliści CAD, architekci, inwestorzy oraz właściciele/operatorzy mogą czerpać z dodatkowych korzyści, które daje HDS.

Systemy HDS mogą zapewnić znaczną obniżkę kosztów

- Niższe koszty inwentaryzacji pomiarów topograficznych

- Redukcja lub eliminacja kosztów "wizyt powtórnych" w terenie

- Bardziej dokładne, kompletne pomiary inwentaryzacyjne dla modernizacji przekładają się na lepsze projekty modernizacji. To z kolei prowadzi do (1) eliminacji problemów z wpasowaniem elementów a więc mniejszej ilości prac budowlanych i (2) możliwości wytwarzania komponentów w fabryce zamiast na placu budowy

- Zmniejszone czasy przestoju urządzeń wynikające z (1) szybkiego, bezkolizyjnego pomiaru i/lub (2) minimalny czas wpasowania fabrycznie wytworzonych elementów i prac montażowych dzięki dokładnej inwentaryzacji

Dodatkowo poza oszczędnościami bezpośrednimi, systemy HDS dają inne korzyści

- Szybsze uzyskanie wyników
- Krótsze czasy projektów
- Wyniki lepszej jakości
- Większa jednoznaczność - większa kompletność
- Większy poziom szczegółowości
- Bezpieczniejsze pomiary 
- Pomiary nie zakłócające produkcji
- Chmury punktów mogą być wygodnie używane i przeglądane przez innych dla zapewnienia efektywnego zarządzania

.